Zuhur Dergisi 35.Sayısı Çıktı

Gelecek Önünüzde Keşfedilmeye Hazır
Ağyardan halvet etmek gerek, yardan değil. Kürk, kışın işe yarar, baharın değil.

Tasavvuf yolunu tuttum giderim

Bütün kötülükleri attım giderim

Zikrullahtan başka zevk yoktur bana

Dünyayı bir pula sattım giderim...

Sedası ile Bismillah diyelim, gönül ateşimizi harlayalım, sevda denizine yelken açalım.  Aşk olsun, kalbimiz muhabbet dolsun.

Sufi terminolejide  مُوتُوا قَبْلَ أَنْ تَمُوتُوا  “Ölmeden Evvel Ölünüz”denilmiştir. Hayatımızı öyle yaşayalım ki Rasulüllah´ın (s.a.v) izinden bir an ayrılmadan, sevdası sevdamız olsun, hüznü hüznümüz ve kanatsız melekler diye tabir edilen o insanlardan olalım inşallah.

"Ağyardan halvet etmek gerek, yardan değil. Kürk, kışın işe yarar, baharın değil. Akıl başka bir akılla birleşti mi nur artar, yol meydana çıkar. Fakat nefis, bir başka nefisle sevinir, gülerse karanlık çoğalır, yol gizlenir. Ey avcı, dost senin gözündür. Onu çerçöpten arı tut. Sakın dil süpürgesiyle ona toz kondurma. Göze tozu toprağı hediye götürme.buyurmuşHz Mevlâna.

Akıllı kişiye nasihat tutmak düşer, bu yollarda yürümek isteyene, mürşid elinden tutmak düşer, diyelim bizde efendim. O Mevlânalar ki hep bu engin denizlere dalmış nice inci mercan çıkarmış.

Bu sayımızla bir nebze olsun tasavvuf denizinden inci mercan devşirmek için muhabbet tüten satırlardan sadırlara, dugu dünyamız yeşersin diye huzurlarınızdayız.  

"İzini aradım bu topraklarda

Kokunu aradım ulu dağlarda

Bağlardaki hurmalıklarda

İzini aradım, Sen yoksun.. "

Duyguları ile Peygamberimiz (s.a.v) in izinde bir ömür sürmek için Hicretimiz O´nun (s.a.v) izinde Cenab-ı Hakk´a olsun.

Hakk Teâlâ´nın bizden râzı olduğu müjdesini alma, "Irciî" ﺍﺭﺟﻌﻰsırrına erme ümidi ile değerli dostlar.

Selam ve muhabbetle...

ZUHUR DERGİSİ 35.SAYIYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

DERGİ